Ady10 Burger – Egy autóipari műszaktól a saját burgerezőig
A burgerezős álom már Attila fejében járt gimnazistaként, itt Monoron. 🍔
Évekig várt rá. Közben az autóiparban dolgozott, többször járt Amerikában, főleg Texasban – és minden ottani BBQ-helyen, smoked húson, smashed burgeren tovább erősödött a gondolat.
A fordulat egy közös grillezős este volt: egy gyerekkori barátja Amerikából hozott recept szerint sütött burgert.
Az első falat után megszületett a döntés. 2023-ban Attila Alexszel, szakács barátjával együtt megalapította az Ady10 Burgert Monoron, az Ady Endre utca 10. alatt – innen a név.
Attila hozta az álmot és az amerikai ízvilágot, Alex pedig professzionális szintre emelte a recepteket.
Azóta hónapokon át fejlesztettük a húsarányokat, a smashed technikát, a saját Ady szószt és fűszerkeveréket. 🔥 Az Ady10 ma már nem csak burgerekről szól – egyre erősebben hozzuk be a Texas BBQ vonalat is.
Ami nem hozza a minőséget, abból nálunk nincs burger
Volt, hogy másfél évet kerestünk egy alapanyagot, mert nem mindegy, mi kerül a smashed burgerekbe.
🥩 80/20 marha, magyar hentestől. Másfél év keresgélés volt, mire ráakadtunk a magyar forrásra, ahol stabilan friss a darált marhahús érkezik. Azóta sem cseréljük le, ez az ami hozza a minőséget.
🧀 Amlander vörös cheddar, szeletelt. Nem ömlesztett, mert az inkább ég, mint olvad. A szeletelt változat a lapon csendesen megadja magát.
🥖 Német brios buci. Édeskés, de nem édes. Nem az a puffancs, ami sokakban él, hanem kemencéből jött, légiesen könnyű.
🫙 Saját Ady szósz, saját Ady fűszer. Hónapokig finomítottuk a recepteket. Ezeket itt, Monoron keverjük, máshol nem kapod.
Smashed Burgerek 🇺🇸 Ahogyan Amerikában...
A fókusz mindig a smashed burger.
Időszakos burgerek érkeznek nálunk az étlapra. Húsvétkor külön burger megy, anime fesztiválokra fekete burgert csináltunk, szarvasgombásat egy tanárházaspárnak fotóztunk. Azóta is visszajárnak érte.
Mellette ott a Texas BBQ vonal: smokerben füstölt pulled pork, oldalas, Mac & Cheese. Havi BBQ box, melyért húsvétkor 100 dobozt rendeltek. Aki egyszer kóstolt, jön a következőre is.
Aki egyszer kóstolta, megérti, miért jönnek Ceglédről is.
Van egy csapat, akik rendszeresen Ceglédről autóznak ide. Azt mondják, különben Pestig kellene menniük, hogy ilyen burgert találjanak.
Neked nem kell ennyit utaznod. Néhány kattintás, és a smashed burger úton van hozzád.
A saját oldalunkon rendelve nincs közvetítői díj, így neked is kedvezőbb. És már az első rendeléstől gyűjtöd a törzsvásárlói pontokat.